E a treia zi la rând cu articole de umplutură. Dar ce ne-am face fără ele? Cum ar fi sarmalele fără conţinut? Dar ardeiul umplut? Ce ar fi pernele dacă n-ar avea fulgi? Sau ţigarea fără tutun?
În viaţa unui om umplutura face totul, restu-i doar de…înveliş!
Autor: Ștefan Trepăduș
Articol
De ce? Pentru ca vreau sa ma obisnuiesc cu scrierea unor articole un pic mai lungi. Articole din care fiecare cititor intelege ce vrea.
Cum? Scriind. Ca acum.
In ce scop? Hai sa fim seriosi, cand a avut acest blog vreun scop?!
Din ce cauza? Din cauza tuturor faptelor care mi se intampla, a oamenilor pe care ii cunosc si a locurilor pe unde ma plimb.
Pana cand? Pana cand MortLaDatorie va muri definitiv/invia.
MLD, over and out!
Scris la liber
Acest articol nu are niciun scop si nicio tema anume. Doar ma ajuta sa formez o pepiniera de idei(nu ca as avea prea multe la ora asta).
…
Dupa 5 minute de stat cu ochii la tastatura inca nu am nicio idee. Acest lucru este mai greu decat parea initial. Poate ca nu a fost o idee asa buna. Oricum, in lipsa de orice alta ocupatie, chiar si cateva cuvinte aruncate pe o foaie virtuala tot inseamna ceva. Poate cineva ... Citește mai departe!
Furtuna de iarba verde
-Nici cu 2 lingurite de zahar la o cescuta de cafea nu s-a indulcit! Ce cafea e asta?
-Furtuna de iarba verde!
-Mai bine mancam un covrig…
Samantha Pestridge
-Nu mi-ai luat seminte de care trebuie!
-Sa-ti iei d-alea cand te-oi duce tu la magazin. Nu m-apuc sa-i zic vanzatoarei ‘vreau seminte cu punga verde’, ‘poftim’, ‘punga asta e alba’, ‘e verde pe partea cealalta’, ‘aaa, punga e pestrita; sunt seminte pestrite?’, ‘nu, sunt negre’, ‘dar seminte curcubeu n-aveti?’. Mai bine-i iau un covrig!