Am fost acasa la Arhi *

Azi am fost acasa la Arhi . De indata ce mi-a deschis usa am observat un hol intunecos. M-a poftit inauntru. Am inaintat pe hol pana la camera din capat. Aceasta era luminata electric, deoarece avea toate geamurile acoperite. Iata si de ce: in urma cu cateva zile a acceptat provocarea de a isi acoperi toate ferestrele . I-am spus sa nu cumva sa puna muzica clasica, caci ar fi fost sinistru. I-am zis si sa stea mai mult pe ... Citește mai departe!

Saptamana caselor oarbe

Intunericul devine tot mai patrunzator pe masura ce acopar si ultimul geam. Obiectele capata umbre sinistre si viata proprie. Casa devine mai racoroasa, ca si cum stafiile ar zbura in jurul meu. Noaptea nu pot inchide un ochi de teama, ziua leg obiectele cu sfoara ca sa nu plece de la locul lor. Din exterior casa pare parasita, de aceea de multe ori s-au incercat intrari prin efractie. Atmosfera era ca a unui spital vechi, parasit, unde fostii pacienti inca ... Citește mai departe!