Dezastru pe şosele

Din ce în ce mai multe şosele din România se află într-un stadiu înaintat de degradare, unele dintre ele la scurt timp după ce au fost finalizate. Însă şoferii mai creativi au găsit o rezolvare. Au închiriat aceste drumuri celor de la NASA pentru a simula condiţiile din craterele de pe Marte. Astronauţii s-au arătat încântaţi de idee şi spun că abia aşteaptă să înceapă aici pregătirile pentru amartizare.

Apel către cei din jur

Vă salut, dragi prieteni, cititori ai acestui blog. Nu vreau să par egoist, însă acest apel este pentru mine. Până acum nu v-am cerut nimic, însă acum simt că am nevoie de ajutorul vostru. Sunt inundat de emoţii în acest moment, aşa că am să trec la subiect. Mulţi dintre voi ştiţi că eu postez toate articolele de pe telefon (sau, mai rar, de acasă de la prieteni) pentru că altfel nu am cum. Însă display-ul telefonului meu nu funcţionează ... Citește mai departe!

Cum să fii un blogger de (in)succes

Fii ca mine! Stoarce fiecare bucăţică de suflet pe amărâta asta de foaie virtuală! Prefă-te că nu există oameni care urăsc ceea ce faci, ci doar oameni cărora le place şi cei cărora nu le pasă! Fă tot posibilul să fii prezent online chiar şi atunci când alţii ar renunţa!
Cu toţii suntem de acord că nu există o reţetă pe care s-o aplici. Dar când faci asta din pasiune doar te bucuri când ai succes, fără să te superi ... Citește mai departe!

Flux dadaist

Am si uitat ce voiam sa scriu. Ma uit la un reportaj cu masini puternice. Ma ataca cu poduri. Dau televizorul pe ‘mute’ si incerc sa gandesc, macar putin. Ma gandesc la bicla mea. Ma asteapta de vreo doi ani s-o repar si s-o scot la drum. Sudoarea ce-mi pica de pe frunte imi uda literele. ‘Nu va bucurati, asta nu e ploaie!’ Poti scapa doar cu fuga de pe aripile acestei gaze. Sting stinciorbul si ma apuc sa motofluiesc.