De ce ma obosesc sa scriu?

Oare de ce scriu? Am avut suficienta vizualizari fara sa postez nimic…
De fapt, nu imi pun aceste intrebari. Stiu ca aceste vizualizari sunt rezultatul muncii depuse ieri. Daca n-as fi scris, n-as fi avut de unde. Si nu am de gand sa ma opresc din scris pentru a nu insela increderea cititorilor (putini) care inca au curajul de a calca pe aceste meleaguri intunecate!

Transmit de sub cais

Transmit din natura
Fara pic de ura
Mesaj sa te faca sa iesi din scorbura
Lasa calculatorul
Da mana cu poporul
Simte vantul cum adie usor.
Ia mana de pe taste
Iesi afara-n parc, bre,
Sa simti un pic de aer.
Nu vreau racoritoare,
Am chef de o plimbare
Pentru unii asta-i vis
Dar pentru mine nu, ca stau sub un cais.