Oare de ce scriu? Am avut suficienta vizualizari fara sa postez nimic…
De fapt, nu imi pun aceste intrebari. Stiu ca aceste vizualizari sunt rezultatul muncii depuse ieri. Daca n-as fi scris, n-as fi avut de unde. Si nu am de gand sa ma opresc din scris pentru a nu insela increderea cititorilor (putini) care inca au curajul de a calca pe aceste meleaguri intunecate!
Categorie: vara luminii negre
Uitat de timp
Ca un vis uitat demult
Mi-ai reaparut in gand
Facandu-ma sa tac
Si sa ascult
Glasul inimii
Care-mi sopteste
Utopii
Si nu se-opreste.
Sunt chiar aici,
Unde m-ai lasat
Acum mult timp
Eu tot astept,
Da-mi pare
Ca asteptarea s-a sfarsit!
Trei zile fara cafea
Nu as fi crezut ca din cauza lipsei cafelei ma simteam atat de obosit. As fi putut da vina pe caldura sau pe orice altceva. M-as fi putut obisnui dupa un timp, dar am dat lenea la o parte si mi-am facut o cana de cafea. A fost cea mai buna cafea bauta in ultimul timp!
Transmit de sub cais
Transmit din natura
Fara pic de ura
Mesaj sa te faca sa iesi din scorbura
Lasa calculatorul
Da mana cu poporul
Simte vantul cum adie usor.
Ia mana de pe taste
Iesi afara-n parc, bre,
Sa simti un pic de aer.
Nu vreau racoritoare,
Am chef de o plimbare
Pentru unii asta-i vis
Dar pentru mine nu, ca stau sub un cais.
Hrana mea de toate zilele
Beau Cola si fumez
De-asta nu mai dorm
Dar nu slabesc
Desi muschii ma dor
Mananc la fel de rar
Sau des:
De trei ori pe zi
Si nu slabesc.
Dar la minte
Nu ma dreg
Cu nimic,
E relaxare totala:
Corp si minte,
Trup si suflet.