Cum am ajuns sa nu ne mai vorbim deloc? Noi, care ne impartaseam toate revelatiile si ideile avute in timpul zilei. Noi, care invatasem, in loc de cuvinte, sa citim trairi, sentimente. Unde suntem noi, aia vechi? Ce s-a intamplat cu noi?
Categorie: vara luminii negre
Cine sunt?
Eu sunt acelasi om intotdeauna. Nu exista eu-omul, eu-altceva. Trepa e si omul, si artistul, si bloggerul. Nu sunt infumurat, fitos, arogant sau cum ma mai vede lumea. Acele persoane doar nu ma cunosc suficient. Si cum poti cunoaste un om mai bine? Vazand cu ce se ocupa acesta, admirand si criticand (in mod civilizat) munca acestuia. Pentru ca nu conteaza vorbele, ci faptele!... Citește mai departe!
The mindblowing…nothing
Uimitorul…nimic este peste tot. Este in fiecare om. Ne priveste cu ochii rosii de sub gluga neagra. Dar nu ne face nimic. Ii place sa stea ascuns. Ii place orice si nu e mofturos. Isi bate capul cu nimicuri. Si faptul ca e obsedat de vid il face uimitor.
Ce căcaturi caută lumea şi ajunge aici
Nu mică îmi este mirarea când văd ce căcaturi caută lumea de ajunge aici. Da, după cum v-aţi dat deja seama, este vorba de search terms. Hai să lămurim un pic treaba!
-‘ficat tocat’- eu nu sunt un mare bucătar, dar am postat cândva despre o ofertă specială pentru amatorii de ficat.
-‘litere amestecate’- aici nu am nimic de lămurit, este vorba de acest articol.
-‘tipuri de maimuţe’- nu ştiu exact câte tipuri sunt, dar eu am identificat 3 tipuri ... Citește mai departe!
Sărbătoarea Sfintei Mărimi
Aceasta este clar o sărbătoare a bărbaţilor. Cu această ocazie toţi s-au strâns în parc să-şi etaleze cea mai mare barcă sau cel mai lung grătar, ori cea mai mare amendă luată pentru parcare nepermisă(sau depăşirea vitezei legale). Cu astfel de sărbători, cui îi mai trebuie motive să bea?