Oohh, nu, am sa devin blog de monden!! Insa ceea ce am sa spun e foarte important pentru cei care ajung accidental pe acest site.
Daca stai la parter si iti intinzi rufele la uscat in afara apartamentului, NU iti mai lasa sutienul roz de pitipoanca pe teava de gaz! Lumea NU vrea sa vada asta si, la cat de ‘hot’ esti, mi-e teama ca ingheata gazul pe conducta in mijlocul verii. Consider yourself warned! Sorry, no pictures attached!
Categorie: vara luminii negre
Un alt articol SEO: De ce sa pui poze in articole?
Raspunsul e nemaipomenit de simplu: pentru ca lumea nu vrea doar sa ii povestesti de locurile in care mergi, ci si sa ii arati. Nici macar nu trebuie sa fie un loc select, trebuie doar sa ti se citeasca aroganta pe figura. Retine: numai tu puteai merge in acel loc, chiar daca este aleea din spatele blocului sau magazinul de la coltul strazii. Si numai tu, ca un om cool ce esti, ai curajul de a face publica aceasta fotografie. ... Citește mai departe!
Leapsa de la tara
Nici macar nu am avut inspiratie pentru un alt titlu, dar poate voi avea pentru a raspunde la intrebari.
1.De cand n-ati mai fost la tara?
De ieri. M-am intors de la Bucuresti via ‘la tara’ dupa o zi foarte obositoare.
2. Aveti mai multe ‘tari’? Unde?
Una singura, la Dragos Voda.
3. Va place la tara? De ce?
Evident ca imi place. Si asta din cauza resurselor, care vin ‘direct de la producator’, adica din gradina. Iar atmosfera de ... Citește mai departe!
Rai vs Iad
De ce să merg în rai? Acolo se duce multă lume. E înghesuială, mori de cald, transpiri. Plus că e mai periculos de când cu gazele de seră, norii s-au subţiat şi există pericolul de a cădea la fiecare pas. În rest, plictiseală…
Mai bine merg în iad. Aici e cald şi iarna! Nu vine multă lume, aşa că vei sta liniştit şi totul va fi ok. Nu ai cum să te plictiseşti aici, mereu va fi o nouă tortură ... Citește mai departe!
Dor nebun
Am un dor nebun de duca
Unde-o fi…chiar nu conteaza
Sa scap de ce ma saboteaza
Sa merg spre ce ma educa
Am un dor nebun sa plec
Unde-o fi…chiar nu imi pasa
Sa scap de ce ma streseaza
Si spre liniste sa merg
Dar raman aici, legat
Cu lanturi rosii, de foc
Prins intre doua lumi
Nici normali, dar nici nebuni
Se-nvart toti
Dupa noroc!