De-ale mele

Cine mi-a furat orele de nu-mi mai ajung să facă un pas în față! Poate mai vreau și eu să citesc o carte sau să văd vreun program plicticos la televizor, să văd niște reluări ale show-urilor de stand-up comedy ale lui Michael McIntyre sau ale celor de la Sector 7. Pe internet nu prea mai am ce să fac de când Facebook mi-a blocat posibilitatea de a posta în grupuri pentru câteva zile. Ce-i drept, eu tot scriu, scriu și citesc bloguri tot timpul și apoi iar scriu. Dar acum nici nu prea am ce citi, că de ieri seară toți sunt prea ocupați să scrie despre Netflix, subiect care pe mine nu mă interesează absolut deloc.

Poate de mâine își revin și ăștia! Până atunci eu am să îmi imaginez că stau pe un scaun de birou confortabil și (de aici nu mai e doar în imaginație) mă uit ori la un documentar, ori la un serial SF (încă sunt la primul sezon din Doctor Who, acela din 1963).

Încă un lucru, doar așa pentru a fi menționat: în urmă cu două zile am bătut un record pe blog, numărul total de cititori care și-au amestecat privirile printre articolele mele a fost 305! Asta se notează în lista cu lucruri bune aduse de anul acesta, care a început excelent și continuă tot așa!

Ca să îți mai prelungesc puțin agonia înainte să îmi iau rămas bun, te rog să îmi spui: ce părere ai despre noua schemă de culori a blogului și despre sfatul pe care l-am primit odată cu ea?

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *