Acum e perfect…

Sunt un pescar desăvârşit! Am prins 2003 peşti cu 66 de momeli. I-am agăţat bine ca să nu mai poată pleca. Acum mă pot lăuda cu singurul blog (nu sunt sigur că e singurul) care a avut atât de puţini vizitatori într-un an! E perfect!!!

***Trebuie să menţionez că momeala folosită a fost VIRTUALĂ şi că NICIUN peşte nu afost rănit de la înfinţarea blogului! Vă mulţumesc!***

Problema

„Ori suntem golani, ori nu mai suntem”. Ori ne sinucidem, ori trăim cu toate problemele pe care Dumnezeu ni le-a dat. Ori gândim raţional riscând să pierdem şirul faptelor bune, ori facem pe nebunii ştiind care e adevărul. Ori alergăm, ori mergem în baston. Ori privim, ori închidem ochii definitiv. Ori ne facem duşmani degeaba, ori încercăm să iubim…sau mai bine uitaţi tot ce aţi citit mai sus şi vedeţi-vă de vieţile voastre mizerabile!

Toamna

Nu știu de ce, dar anul acesta nu mai aștept cu nerăbdare prima ninsoare. Ceva s-a schimbat în mine. Poate m-am maturizat…nu, asta e o idee prostească. Totuși abia aștept să vină primăvara, să mai treacă un an, deși este toamnă acum. Este anotimpul ploilor…partea din an când toți copiii se duc la școală și stau la toate orele pentru că e prea frig afară.
E toamnă…și eu mă simt mai bătrân. Cred că ar trebui…

About names

Mulțumesc BlackLov3Emo pentru leapșă! Let’s get started!

* YOUR REAL NAME: Bogdan
* YOUR GANGASTA NAME(first 3 letters of real name plus izzle): Bogizzle
* YOUR DETECTIVE NAME:(fav color and fav animal): Green Dog
* YOUR STAR WARS NAME(The first 3 letters of your last name, first 2 letters of your first name,last 3 letters of your mom’s maiden name): BogTrAtu
* YOUR SUPERHERO NAME:(2nd favorite color,favorite drink): Blue Fanta
* YOUR ARAB NAME:(2nd letter of your first name,3rd letter ... Citește mai departe!