Nimic

M-am tot gândit cum ar arăta un articol despre nimic. Să nu scriu nimic(înafară de titlu) ar însemna prea nimic. Cum să scriu CEVA despre NIMIC? Pot să scriu ceva, dar să nu înţelegi nimic, sau să nu fie nimic important. Oricum NIMENI nu prea citeşte blogul meu. Atât timp cât NIMIC tot mai înseamnă câte CEVA, n-ai NIMIC de pierdut dacă citeşti despre toate NIMICURILE despre care scriu pe acest blog care face cât un NI mic(foarte mic..mic de ... Citește mai departe!

Mi-am revenit

Sper că nu am speriat cititorii cu ultimul articol. L-am publicat ca să atrag mai multe cititoare. Când o persoană de sex feminin citeşte un articol frumos, nimic nu o opreşte să-l recomande şi altora prin intermediul bârfei(mai ales dacă articolul e scris de o persoană de sex masculin). N-am încercat să înţeleg gândurile femeilor, am încercat să le aduc pe blog fără a le înţelege. Şi să nu credeţi că, citind ce am scris înainte, veţi înţelege gândirea bărbaţilor. ... Citește mai departe!

Fundamentul blogului

Trist e trecutul de după operaţie,
Durerii nu-i pot găsi o comparaţie.
Creierul meu se sperie,
Dragostea îi dă debranşări în serie.

Vedeam neclar ce am în faţă,
Dragostea intra în ceaţă.
Foarte puţin o mai puteam vedea
Şi-ncep să mă-ntreb: Cine era?

Era o fată cu mirări prea dese
Ce doar de mine pot fi înţelese.
Dar eu nefiind cine eram,
Numele ei nu mi-l aminteam.

Credeam că soarta-mi face glume,
Aveam acelaşi creier şi acelaşi nume.
Totuşi inima ... Citește mai departe!