Ploua îngrozitor. Trotuarele erau negre și cerul se întuneca. Casele căpătau umbre gri, tăioase. Oameni nu mai erau pe străzi. Câțiva șoferi mai îndrăzneau să înfrunte furtuna. A început să fulgere. Fețe speriate se arătau din când în când la geamuri.
În parc, băncile erau goale. Copacii scuturau din frunze sub puterea picăturilor grele de ploaie. Era un coșmar. Însă, acolo, în mijlocul parcului, era cineva. Era el, îndrăgostitul. Stătea și privea cerul, deși era foarte ud. Nu îi păsa ... Citește mai departe!
Categorie: Visinul din sticla
Vișinul din sticlă
La fiecare început de an apare o mare dragoste. Dar în spatele fiecărei iubiri este o poveste mai puțin veselă. Așa este și drama ‘Vișinul din sticlă’ pe care urmează s-o cunoașteți aici. Nu pierdeți prima parte!!
Visinul din sticla
Nici nu a inceput bine anul si deja ma astept la multe… 2011 va fi mai amuzant, mai dificil si mai subtil…
Pe parcursul urmatoarelor luni vom incerca cu totii sa aflam ce este „Visinul din sticla” si cine l-a bagat acolo!!