Nu m-aș fi gândit niciodată la asta. Am fost complet bulversat când am văzut duhul cel rău risipindu-se dintre buzele ei. E nebună? Nu, nu cred că este. Cred că mi-e mie greu să mă adaptez la noi adevăruri.
Autor: Ștefan Trepăduș
Vacanța
Ce atâta vorbărie!! Se apropie vacanța(deși mai e mai mult de o lună) și se simte, abia am mai postat în ultima vreme. Nu e din cauză că aș fi leneș, e de la lumină!!
Alegeri
Nu, nu este vorba de alegerile parlamentare, ci de cele pe care le iei cu privire la propria persoană. De piesă s-au ocupat, după cum urmează:eu, Sabin la masterizare, Aditza G la grafică și înregistrarea s-a făcut la MMC. Audiție plăcută!
Download: .::Sursa 1::.
[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=2qWZF_EcjQo&feature=plcp&context=C49c0127VDvjVQa1PpcFPwEdol2OXEXxdkXfGf-Xs27DMdLF7-dYI%3D]
Totuși
Mai e mult până departe
Și n-am s-ajung să te cunosc
Că sunt chemat spre moarte
Pe jos…
Mai e mult până la tine
Și pașii devin mai grei
Se ridică noi coline
În fața ochilor mei..
Unde ești,
Să mă liniștești
Iar cu povești…?
Unde-ai plecat
Și m-ai lăsat
Întunecat…?
Gândeam ciudat
E tot mai liniște în jur
Si totul parcă se oprește
Inima se plictisește
În abajur.
Spirite îi dau târcoale
S-o ridice către nori
Dar eu nu o las să zboare
Și îi zic: azi n-ai să mori!
Închid ochii și aștept
O moarte lentă
Cu tentă
De pas făcut pe bec
Într-o direcție greșită
Nepăzită.