Blogul a ucis copilăria

Îmi aduc aminte cu mare drag vacanţele, în special cele de vară, când mă duceam la ţară, la bunici. Nu stăteam într-un loc nici măcar o clipă cât era ziua de lungă. Dimineaţa pedalam împreună cu un prieten sau doi satul cap-coadă de câteva ori, ridicând praful de vreo doi metri pe oriundr treceam. Uneori mă întorceam pe la prânz pentru o masă rapidă, alteori o amânam până seara. Apoi ne strângeam mai mulţi şi jucam fotbal direct pe uliţă ... Citește mai departe!

Sunt atâtea lucruri de făcut

De ceva timp mă tot gândesc să îmi cumpăr o tabletă. Așa că m-am întrebat ce aș face cu ea. Bineînțeles că aș folosi-o la blog și pentru mail, dar asta nu e suficient. Aș instala pe ea fiecare program care îmi va părea interesant, doar pentru a vedea ce face. Aș testa-o să văd cât duce bateria, difuzoarele. Și aș mai face poze cu ea atunci când bateria telefonului e moartă. Evident că aș moda totul la ea, dar ... Citește mai departe!

Eu știu ce vrei

De obicei nu le recomand prietenilor ce telefoane să își ia din două motive: 1- o parte din ei le primesc de la familie și 2- nu îi interesează tehnologia așa de mult ca pe mine. Însă dacă mi se cere o părere, sunt gata oricând să o ofer. Fiind vorba de tehnologie, mi-au căzut ochii de ceva timp (cam de când a apărut, adică 😀 ) pe noul Samsung Galaxy S6 . De ce ți-aș recomanda acest telefon? În ... Citește mai departe!

Continuitate

Mulți oameni nu conștientizează cât de important este să faci bine ceea ce faci și să te ții de treabă. Este bine atât pentru „afacere” cât și pentru liniștea sufletească. Nu cred că e posibil să nu reziști făcând ceea ce-ți place, mai ales dacă ceilalți îți apreciază munca.
Eu am început să scriu în urmă cu vreo 16 ani. Am continuat și nu m-am oprit nici azi, chiar dacă nu am niciun beneficiu din asta, pentru că ceea ce ... Citește mai departe!

Soluția tuturor problemelor

Cine ar fi crezut că muncitorii dintr-o fabrică de mezeluri au soluții pentru orice?!
Când i-a fost rău unui coleg și când au văzut că îmi curge nasul fără oprire nu au ezitat să ne transmită soluția: Dă o muie și-ți trece!
Sunt curios dacă se aplică și la următoarele:
Te-ai tăiat? Dai o muie și-ți trece!
Ai rate la bancă? Dai o muie și-ți trece!
Ai murit? … Dai o muie și-ți trece!

Se pare că nu există probleme ... Citește mai departe!