Articol fulger

Mă înscriu la SuperBlog 2015.

Chiar dacă nu mă mai simt în stare de nimic.

Chiar dacă îmi fug ideile de sub picioare.

Chiar dacă nu contez (după cum zice și alt blogger despre el).

Pentru că a venit toamna.

Pentru că s-a terminat vara.

Pentru că s-au terminat banii

și încrederea.

Pentru că mă doare capul aproape zilnic.

Pentru că pentru nu se poate fără cum!

Merit o mașină!

Featured image

De ce fac această afirmație? Mie îmi place mult să mă plimb (pe jos, adică) și obișnuiam să merg foarte mult în anii precedenți. Și acum îmi place și încă fac acest lucru, însă obosesc mult mai ușor decât înainte. În zilele cu adevărat proaste mă întorc obosit de la magazinul de lângă bloc, locul unde îmi beau cafeaua. Îmi mai revin eu pe parcursul zilei, dar tot nu e ca altă dată 😀 . Și mai sunt câteva motive ... Citește mai departe!

Surse de inspirație

N-am stat să găsesc un titlu mai bun pentru că trebuie să vă spun un lucru interesant: Kooperativa 2.o a dat șansa tuturor bloggerilor să facă două lucruri super simultan. Cu un articol în care spui despre bloggerii pe care tu îi stimezi/urmărești/etc. poți câștiga un premiu. Deși nu am avut mare succes la astfel de concursuri până acum, am zis să mai încerc o dată și să afle și cei pe care îi urmăresc că sunt cu ochii pe ... Citește mai departe!

Cu mașina… în gând

Featured image

În ultimii ani, de fiecare dată când îl vizitam pe tata la țară îi promiteam că data viitoare voi veni conducând propria mașină. Ba chiar îl întrebam de dimensiunile garajului pentru a fi sigur că aceasta va încăpea. Desigur, la fiecare reîntoarcere, tot cu microbuzul mă duceam. Oricum el uita aceste lucruri pe care eu le spuneam. Numai eu nu uitam. Pentru mine erau ca o promisiune pe care nu puteam să o  respect. O promisiune făcută cu mult timp ... Citește mai departe!

În fiecare joi se moare

Nu se putea nimeri o zi mai potrivită ca joi pentru a vă povesti cum arată o zi din viaţa mea!
Îmi încep ziua trezit de alarma telefonului la ora 9:45, moment în care o amân pentru încă un sfert de oră. Din momentul ăsta îmi rămân aproximativ 60 de minute în care să mă spăl, să mănânc micul dejun şi să beau o cafea. Apoi plec la muncă, unde încep programul la ora 12. Aici nu e foarte mult ... Citește mai departe!