Cum arată camera unui artist

Fiecare din noi are idei diferite când vine vorba de amenajarea interiorului locuinţei. Şi asta e bine, căci suntem fiinţe diferite. Am să povestesc aici cum mi-aş dori să arate casa mea atunci când voi avea una 😀 .
Încă nu ştiu sigur dacă voi sta la bloc sau la casă pe pământ, deşi a doua variantă îmi place mai mult. Eşti mai aproape de aer, de natură; ai mai puţin de mers până la garaj, e mult mai simplu ... Citește mai departe!

Black Friday, calendare şi cum trece timpul…

Nu mă bucură trecerea timpului. Parcă vrea să rupă ceva din noi cu fiecare moment ce trece. Din fericire, ne dă şi ceva la schimb. Ne plimbă şi ne pune în diferite situaţii şi tot cu ajutorul lui le rezolvăm sau nu. Timpul e un hoţ prost: se fură singur. Nu ştiu cum de reuşeşte. Aşa că oamenii, în urmă cu mii de ani, au început să îl prindă şi să îl pună în calendare. Au alergat mult după el, ... Citește mai departe!

Afaceri de viitor

Ma gandesc de ceva timp ca, dupa ce termin facultatea, sa imi deschid o firma. M-am gandit deja la nume, dar nu vi-l spun ca sa nu-l fure concurenta 😀 . Nu conteaza nici cu ce se va ocupa aceasta firma. Cert este ca vreau sa fie una mare. Vreau ca aceasta sa devina cunoscuta la nivel international. Am sa o dotez cu aparatura cea mai buna, dar nu cu cea mai scumpa. Va avea aparatura performanta de productie audio ... Citește mai departe!

Ce as fi dac-as fi…

Cum oamenii nu s-au multumit niciodata cu faptul ca sunt oameni, ei s-au tot intrebat ce ar fi daca ar fi altceva. Am sa raspund si eu la aceste „intrebari”, altceva-urile le preiau de la IanculescuHimself. Asadar, sa incepem:
Daca as fi un anotimp, as fi primavara.
Daca as fi o luna, probabil as fi februarie.
Daca as fi o zi a saptamanii, as fi miercuri.
Daca as fi un gest, as fi o grimasa.
Daca as fi o ... Citește mai departe!

Doua recomandari muzicale

Pentru impatimitii rock-ului si nu numai. Stiu ca e simplu doar sa copiezi un link si sa-i dai paste, dar asta am sa fac si va las pe voi sa comentati. Azi va propun o piesa metal si una punk, dupa cum urmeaza:

1. Children of Bodom- are you dead yet?
[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=ATIVuynOPTM&gl=RO&client=mv-google&hl=ro&guid=]

2. Alesana- beautiful in blue
[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=oya6Ppw0sS8&hl=ro&guid=&client=mv-google&gl=RO]