Ninsdoare

Iar ninge. Doua ninsori, un singur sfarsit de saptamana. O singura stare. Inexactitate.
Mi-as lega fiecare sentiment de cate un fulg si le-as lasa sa se duca. Dar apoi as ramane gol ca un lac inghetat.
Insa ma pot acoperi cu ganduri. Nu tin ele de cald ca faptele, dar e tot ce am la ora asta. Ziua asta…

Duminica moarta

Simt ca am ramas in urma cu totul: cu blogul, cu viata, cu rap-ul etc. Astea fiind doar cele mai importante lucruri. Nu stiu de ce scriu despre ele aici, desi am mai facut-o si am s-o mai fac.
Nu stiu despre ce altceva as putea scrie azi. Ma simt obosit, desi am baut deja prima cafea; parca nu avut niciun efect. Cum niciun efect nu au o parte din cuvintele pe care le spun si nu pot sa ma ... Citește mai departe!

#dorderap (Penultimul semnal)

Pentru multi din voi e noapte, vi se-ngana somnu-n soapte
Soareci mari de biblioteca sunt aici ca sa ma sape
Visele spre viitor sunt aici ca sa ma scape
Dar fara fundal sonor puterea lor doar le scade.
Am versuri nenumarate, din ele pot sa fac cascade
Le tin in minte, unde-i cald, cica sunt om cumsecade
Insa foile vor pix, caietele sunt cam secate
Si visand atat de mult am sperante-amanetate.
Nu am niciun rost in viata si deja-s ... Citește mai departe!