Nu ştiu ce este mai alb
zăpada sau fumul de ţigare
care-mi iese pe nări
căutând să se ridice
ca un suflet ce a scăpat de chin
Categorie: resurrection winter
Gros ca stratul de zăpadă
Niciodată n-am lăsat starea vremii să-mi încurce planurile
nu pe de-a-ntregul
în cele din urmă tot eu am ieşit victorios
şi ştii ceva?
dacă îţi par nebun fiindcă mă iau la trântă cu „stihiile naturii”
mereu mai e încă un nebun cu mine
O doamnă deosebită
Azi când am ieşit din casă
am dat nas în nas cu o zână
c-o rochie din albă lână
ce învăluie toate visele
şi veghează somnul nostru
dar ei nu-i pasă de nimic
am vrut să o gonesc
dar era prea târziu
aşa că m-am aşezat în fotoliu
să o privesc
Hai să urcăm!
Am început să pun cărămidă peste cărămidă sub blog, ca să îl ajut să crească. La următorul update de Page Rank poate urcă măcar o treaptă. Nu sunt obsedat de asta! Bine, poate sunt puţin. Asta pentru că îmi plac clasamentele. Îmi plac comparaţiile, dar doar atunci când elementele comparate sunt diferenţiate pe aceleaşi criterii. Un exemplu prost de comparaţie: Mama mă compară cu una sau altul care munceşte de vreo 2 ani. Ceea ce nu ştie mama (şi nici ... Citește mai departe!
Lecţie de logică
A fi ca om pasibil de pedeapsă
implică două părţi
partea mea şi partea voastră
şi din moment ce „voi” e la plural
înseamnă că eu ca om la singular
sunt pasibil de pedeapsă