Varpa stă şi Fierbă Tut

Motto:
„La boii săraci nici omul nu trage.”

Beleşte ochii împrejur
Se vede mult posibil rău
şi o să fie

Lipeşte urechea de zid
Când va cădea
vei şti ce ţi-a lipsit

Împinge aerul pe nări
Chiar de miroase a hoit
măcar nu e al tău

Gustă scoarţa de copac
Dacă nu îţi place
îmbracă-te cu ea

Secunda asta e a ta!

Futilitate

Cuie negre în sicriu
Vomă pe balamale
Sânge închegat pe cruce
Flegmă unde pui piciorul
Io-s pământul îngrăşat
Natural precum holera
Sau orice altă boală aţi mai inventat
Sunt o talpă desculţă
Un gândac scârbos
O molimă
Pentru toţi

O pereche de ghete

Ăsta e primul lucru serios pe care mi l-am luat din banii câştigaţi cu blogul. Poate nu pare mult, însă lucrurile au valoarea pe care le-o dai tu. Probabil vor fi şi singurul lucru procurat astfel, căci la recentul update de la Google am ajuns la pr0, adică pentru o perioadă nu voi mai putea monetiza blogul. Însă aşa e viaţa: una caldă, una rece!

Citeşte ceva frumos!

S-au strâns deja mai multe bloguri pe care le citesc frecvent. Mă bucur tare mult când primesc email cu cel mai recent articol al persoanelor respective. Undeva pe poziţiile fruntaşe se află blogul Isabelei . Nu mai ştiu când l-am descoperit, însă mi-a plăcut pentru că se aseamănă destul de mult cu al meu. Chiar şi ca persoane ne asemănăm, amândoi ascultăm rock \m/ ! Vă invit pe toţi să o citiţi, comentaţi şi apreciaţi!

Cu cine petreci de Crăciun?

Suntem într-o perioadă mai specială a anului şi multă lume încearcă să intre în atmosferă. De aceea declară că îşi vor petrece Crăciunul acasă, împreună cu familia. Acest lucru mă face să îmi pun unele întrebări. Nu ţi-ai văzut familia zilnic de-a lungul anului? De ce ai vrea să mai petreci încă o zi cu ei? Mai ales când ai atâtea rude îndepărtate (nu ca distanţă, ca grad de rudenie) pe care le vizitezi rar; şi să nu uităm prietenii.... Citește mai departe!