Încă mă mai învelesc cu foi de caiet. Credeam că, din mai multe motive, nu mai puteam face asta. Încă mă mai teleportez direct în seva copacului, să văd prin ce trece. Mă refer la stări. Uneori crezi că poți curge fără să faci nimic, te ajută gravitația. Dar nu! Dacă ești sevă de copac trebuie să curgi în sus, contra gravitației. Ia să te văd!
Uitasem că vorbeam de mine. Dar uneori cred că eu sunt copacul și atunci ... Citește mai departe!
Etichetă: prin mine
M-aș duce
cu ochii închiși vezi lumea mai bine
lasă-i pe toți să treacă prin tine
să ia câte-o parte s-o ducă
atunci când timpul nu te-ajută
dedic mult timp scrisului
să-i închid gura visului
să-l așez pe spate în costum
că așa se poartă postum
vezi tu
tot ce-am îndurat pare-n zadar
parcă aș fi un tâlhar
fără noroc la zar
am sufletul amar
nu-l gusta
privește prin mine doar
și zâmbește chiar dacă îți e mai bine
speranțele au miros ... Citește mai departe!