III. Fantoma e dresată!

Observându-i atent comportamentul, am decis s-o pun să muncească în locul meu. De fiecare dată când intru sau ies din cameră, fantoma închide uşa după mine, scutindu-mă de jumătate din efort. Iar atunci când vreau ca uşa să rămână deschisă, o proptesc cu ceva, ca fantoma să nu o poată închide.
Cine ar fi crezut că bântuirile pot fi un lucru bun?!?

Uite sfarsitul, nu-i sfarsitul!

Pe mine mayasii m-au dezamagit profund!! Cum, domne, sa gresesti tu ditamai profetia! Eu le-am spus de atatea ori: ba baieti, nu va grabiti, ma, calculati de zece ori si scrieti o data! Da’ ce, ei au ascultat? Batman, batman…

II. Jocul cu fantoma

Am reuşit! Am pornit camera video şi am rugat fantoma să închidă uşa. Am aşteptat puţin şi apoi -minune- uşa s-a închis. Am rugat-o s-o deschidă apoi. Am aşteptat…dar nimic nu s-a întâmplat. M-am ridicat şi am deschis uşa, cerându-i din nou s-o închidă. Spre uimirea mea, uşa s-a închis din nou!
Problema a apărut când am încercat să pun filmul aici. Nu am reuşit în niciun fel. Poate că şi filmarea este bântuită!

I. Prima intalnire cu fantoma

Nu ma astept sa ma credeti, dar camera mea este bantuita. Ma intreb de ce au ales-o pe asta dintre toate.
Era ziua in amiaza mare. Doar ce intru in camera si usa se inchide singura dupa mine, scotand un zgomot ciudat. Va asigur ca asta nu s-a mai intamplat pana acum!
Lucrul acesta nu ma sperie. Am sa stau la panda poate reusesc sa filmez evenimentul, in caz ca se mai repeta!