Nici nu ne-am desmeticit bine după trecerea verii, că a şi trecut prima lună de toamnă. Copiii s-au obişnuit deja cu şcoala şi cu trezitul devreme. Şi, deoarece avem mai puţin timp la dispoziţie, bine ar fi să-l valorificăm cât mai mult!
Autor: Ștefan Trepăduș
Doar un fum…
A trecut atâta timp. Cine ar fi crezut că se va ajunge aici? Cred că niciunul din noi nu va uita acea primă zi. Şi ce e cel mai ciudat? Că totul începe cu un fum…
Running trough time
Ni se spune adesea să luăm aminte la trecutul nostru pentru a putea fi pregătiţi. De asemenea ni se insuflă dorinţa de a avea mereu planuri de viitor. Bun! Dar ce facem cu prezentul, oameni buni? Cui i-l lăsăm? Până la urmă, prezentul e tot ce contează, prezentul e viaţa. I think something’s broken in our heads!!
S-a dus…
S-a dus timpul când azi începeam şcoala. S-a dus timpul când ne certam cu profii pe te-miri-ce rahaturi. S-a dus timpul când plecam de la ore pentru diverse activităţi extraşcolare(nu dau exemple, orice licean ştie la ce mă refer). Acum doar stau degeaba…şi nu e mai bine!
Suicidal love
As time passes by
I get a itching in my heart
I have no people to rely
On for my future art.
The wind looks at me so strange
Making me to close my eyes
I don’t bother to derange
The world with my disguise.
I’m closest to death
I will ever get.
So close…
The more I lost me in the trip,
That more I’d like
To step on it.