Povești sănătoase

La recomandarea celor de la wordpress.com m-am ridicat din fața computerului ca să fac flotări. Câte crezi că am făcut? 19. E un rezultat slab pentru mine, care deobicei fac cu 10 mai multe :D.
Morala: Faceți gimnastică regulat!! Face bine la sănătate!;)

De făcut:

În această vară am de gând:
1. Să fac ceva ce nu am mai făcut până acum
2. Să mă distrez
3. Să nu îmi uit prietenii
4. să-mi resuscitez blogurile
5. să mă ‘culturalizez’ mai des (cine știe, cunoaște)
6. Să învăț limba germană
7. Să văd multe filme
8. încă o dată: Să mă distrez! Asta e cel mai important!

….vroiam să fie 10, dar nu mai am inspirație :))

Game over

Inspirația mea se apropie de sfârșit. Blogurile mele nu mai au viață lungă. Trebuie să găsesc altă muză. Nu, nu este ceea ce gândești tu, deși nu-i total exclus:d. Dar trebuie să caut rapid o temă sau să-mi forțez imaginația în căutarea poveștii morbide care va pune capăt șirului de idei ce (nu) v-au ținut ochii ațintiți pe blog până acum. Sper că, și de azi înainte, să vă comportați la fel!