Fiecare copil este super erou. Felul în care se joacă, vorbesc, zâmbesc, cu toată inocența lor caracteristică, parcă le dă puteri magice. Puterea de a își face părinții să zâmbească, să nu mai plângă, să uite pentru moment de problemele pe care le au. Asta fac copiii!
Și fiecare super erou are un lucru al lui, definitoriu. Spiderman își are pânza de păianjen și costumul roșu, Superman poate zbura ș.a.m.d. Asta fac părinții! Dacă pot și dacă vor, își pot ... Citește mai departe!
Categorie: altceva
Plimbări fantomatice
Înainte să îmi încep povestea trebuie să răspund unei întrebări care, cred eu, a apărut imediat ce ați deschis acest articol. De ce plimbări „fantomatice”? Mie îmi place mult țara în care trăiesc și mi-ar plăcea să o străbat de la un capăt la altul. Subiectul acestui articol e un oraș în care nu am fost niciodată sau, dacă am fost, eram prea mic să-mi amintesc. Deci, să vizităm orașul Sebeș!
Din pozele pe care le-am văzut pe internet, ... Citește mai departe!
Poveste pe picior de plecare
Era ultima dată când aveam să văd acea casă…
Am venit obosit de la o plimbare pe nici nu mai știu unde. Unde mi-a fost mintea? Nici casa nu o încuiasem. Plecasem grăbit ca să merg, oriunde, numai să scap de stres. Voiam să văd natura, să am parte de puțină liniște. Mi-am lăsat paltonul în cuierul de la intrare și am urcat către camera mea. Uitasem geamul deschis în fuga mea către eliberare. Nu știu cât am lipsit, însă ... Citește mai departe!
Halloween sau Oaki Club?
După cum vă ziceam într-un articol mai vechi, am o surioară în vârstă de cinci ani şi jumătate cu care e foarte greu să te înţelegi. Tot timpul ţopăie, cântă, urlă, strigă; câteodată toate cele de mai sus în acelaşi timp. Ca orice copil de vârsta ei, are şi o imaginaţie foarte bogată: mereu îşi imaginează că este prinţesă şi vin prinţi să o salveze de dragonul cel fioros.
De asemenea se entuziasmează foarte tare din orice. La fel a ... Citește mai departe!
We’re dreaming cars
Nu demult jucam un titlu foarte celebru din seria Need for Speed: Underground 2. Vă vine sau nu să credeţi, unii oameni încă mai joacă acest joc, deşi a trecut mai bine de un deceniu de la lansarea lui. Şi aici în jocul ăsta îmi luasem un Volkswagen Golf 4, pe care l-am transformat după placul meu. L-am vopsit perlat, tatuaje, chestii, trestii. I-am pus spoilere, eleroane, folie pe geamuri. Avea tuning peste tot: motor, suspensii hidraulice, hidroxid de azot ... Citește mai departe!