SEO si web design

Stiu, este un titlu cam pompos, mai ales ca nu voi scrie despre asta! De fapt, voi scrie despre o ingrijorare proprie.
De ce multi dintre blogger-ii actuali scriu despre optimizarea blogului sau despre platforme, host, domeniu etc? Unde s-au dus povestitorii si cu ce cresc copiii din ziua de azi? In loc de povesti vad alte chestii, unele mai inadecvate varstei lor decat altele! Vreau sa revina scriitorii si sa redea copiilor acea lume ideala, de basm, cu care ... Citește mai departe!

Scris la liber

Acest articol nu are niciun scop si nicio tema anume. Doar ma ajuta sa formez o pepiniera de idei(nu ca as avea prea multe la ora asta).

Dupa 5 minute de stat cu ochii la tastatura inca nu am nicio idee. Acest lucru este mai greu decat parea initial. Poate ca nu a fost o idee asa buna. Oricum, in lipsa de orice alta ocupatie, chiar si cateva cuvinte aruncate pe o foaie virtuala tot inseamna ceva. Poate cineva ... Citește mai departe!

Am I a leader or what?

Ai calitati de leader? Da? Invata ce sa dezvolti. Nu? Urmareste cateva caracteristici importante.
E foarte important sa stii cateva lucruri simple daca vrei sa convingi pe cineva de un lucru. In primul rand, sa vorbesti degajat. In al doilea rand, sa stii sa asculti interlocutorul. Celelalte 8 caracteristici le gasesti aici.
In afara de aceste lucruri, psihologia te ajuta si in alte situatii, asa ca daca vrei și tu să primești acces la articole și resurse de genul ... Citește mai departe!

Permis de conducere

Mai ştiţi site-ul Drpciv, unde puteaţi face chestionare auto şi afla lucruri interesante despre noile taxe sau legi din domeniul auto? Ei bine, nu a dispărut :P, doar s-a mutat pe Permis de conducere!
Nu mai accesasem site-ul de ceva timp, aşa că odată ce am aflat, am zis să duc vorba mai departe, poate cineva va găsi acest lucru util!

On-line sau off-line?

Copiii din ziua de azi, indiferent de varsta, tind sa petreaca tot mai mult timp in fata calculatorului. De cele mai multe ori ei cauta diverse jocuri cu care sa-si piarda timpul. Eu nu-i inteleg! Poate sunt eu invechit, dar prefer sa stau cu prietenii prin parc, decat in fata unui ecran. Plus ca dauneaza si vederii!
Va rog, obligati copiii sa iasa afara!! E pentru binele lor!

Gasiti-le alternative, dati-le ceva de lucru, ceva simplu, prin casa. Puneti-i sa ... Citește mai departe!