Spotlight effect

Am aflat de aici ca sunt egocentrist, de fapt, toti suntem. Intr-adevar, e o pierdere de vreme sa te intrebi cum te vede o persoana sau alta. Pentru multi oameni nu e nevoie de un articol pe net care sa le spuna asta. Iar pentru ceilalti exista link-ul de mai sus.
Daca vrei și tu să primești acces la articole și resurse de genul celui despre care am scris eu astăzi, încă te mai poți abona gratuit la TheHunger.ro aici... Citește mai departe!

Running trough time

Ni se spune adesea să luăm aminte la trecutul nostru pentru a putea fi pregătiţi. De asemenea ni se insuflă dorinţa de a avea mereu planuri de viitor. Bun! Dar ce facem cu prezentul, oameni buni? Cui i-l lăsăm? Până la urmă, prezentul e tot ce contează, prezentul e viaţa. I think something’s broken in our heads!!

Blestemul ”drăgălaș”

Dacă la președenție suntem deja sătui de atâția ‘-escu’, se pare că un alt fel de blestem se va abate asupra Călărași-ului. Dacă fostul primar era foarte Dragu, actualul este mai Drăgulin. Să trăiești și să știi că aștept să văd scena, stadionul Navrom, portul și, mai ales, locuri de muncă! Să fie-ntr-un ceas bun!!

Curățenia continuă

‘Și mirosea a orgoliu satisfăcut, flori de primăvară și cafea’. Fluturi ereditari își băgau nasul în porțiuni de materie încă necercetată. Masa pe care stătea cafeaua se gândea la procesul prin care plantele se hrănesc(fotosinteza). Orgoliul era singurul care lenevea, așteptând proxima ocazie să arate că nu a murit.

(Mulțam, Gnowee, pentru citatul din incipit, mi-a fost de reală inspirație!)