Cartea

Daca trebuia neaparat sa existe o persoana care sa considere ca seria „Harry Potter” (dar în special ultimele doua volume) e mai buna decat „Mizerabilii„, atunci doar eu puteam sa fiu acea persoana! Însa depinde ce isi doreste fiecare de la o carte. Desigur, dupa terminarea acesteia, au ramas câteva întrebari, dar nu foarte importante. Nu-mi ramâne decât sa va recomand cartea si sa va spun ca o veti regasi în curând în jurnalul meu de ... Citește mai departe!

Nu mai plec

se cutremura pamântul
ard sfincsi de materie cenusie
soarele ne lesina prin grandoarea sa fara de pacat
ne umezim palmele
si aplaudam ceata
ce se lasa pe-nserat

stam la colt si ne plangem în unghii
îmbratisand umbre
facem abuz de liberul arbitru
ne întoarcem în loc de trei ori
vraja ceasului cu arc peste timp
ne manifestam zgomotos când nu mai avem de cine profita
ne bate soarele în ceafa
cuie deja sângerate de uitare
suntem închisi cu lacate de ... Citește mai departe!