No, this is not another ‘end of the world’. It isn’t that in any way. I’m just bored of the monotony of winter, now, when we are a week away from spring.
Categorie: resurrection winter
Vreme rea
Asta e ultima lună
Ploaia nu a contenit
Iarna îşi ia rămas-bun
De la omul înţolit.
Tot avem precipitaţii
Chiar dacă frigul s-a dus
Că iarna a ţinut morţiş
Să se facă de râs.
Morţii şi viii
Se pare că un mare număr de morţi a fost cuprins zilele acestea de o poftă de viaţă, umplând tot mai multe publicaţii (online sau pe hârtie) şi emisiuni tv.
Cei vii, neavând ce face, s-au mulţumit să umple magazinele de haine/bijuterii sau, în funcţie de buget, supermarket-urile şi barurile din colţurile străzilor.
In full silence
I hear explosions from down-town
I see soldiers walking by
Wearing hats in green and brown
And a tendency to lie…
Tanks are shooting in the sky
Like they want to kill our God
Without knowing I’m screaming loud
You would never kill mine…
They will never give up
Even though
They’ve already lost the fight!
Submarin
Îmi place să mă scufund în minţile care băltesc. De ce? Pentru că acolo lucrurile se scufundă. Nu sunt valuri, ca pe mare, să le răscolească. Nu e nici ca pe râuri, unde apa curge tot timpul. Vei fi uimit ce grozăvii, ce monştrii poţi găsi acolo. Deşi poate fi periculos să înfrunţi o astfel de minte, află de la mine, că de cele mai multe ori aceste minţi doar refulează.