Why it’s all dark around me? Because, once again, the awful truth that I didn’t want to believe triumphed over me.
Categorie: resurrection winter
Greetings from love’s hell
Viaţa asta e un iad
În care n-am vrut să m-arunc
Am plonjat şi acum cad
Printre oamenii de rând
Nici nu cred c-ar fi mai rău
Dac-odată ajuns jos
Aş da ochii cu chipul tău
Şi nu mi-ar mai părea frumos.
Ridică fruntea!
Mi-a şoptit un înger,
Dar nu era ea…
Căci înger poate fi oricine
Atâta timp cât mintea mea
Te vede-n ea pe tine!
That’s not Silent Hill
A început să ningă cu fulgi mari şi negri de cenuşă. Oraşul îşi îmbrăca haina de doliu. Toate cimitirele aşteptau cu porţile deschise, fremătând. Clopotele cântau, parcă, ultima lor melodie. Nu se mai vedea suflare de om, animal sau vis…
L’histoire de ma vie
My life’s story is not the story of my life. The story of my life is that which starts in love and ends in tears!
Frenezie noir
Am vrut să scriu ceva extrem de sumbru
Dar a ieşit ceva extrem de simplu
Afară frig, înăuntru cald, sunt iglu
Şi sufletul mi-e greu ca plumbul.
Îmi fug cuvintele din ochi
Prea repede să le pot prinde
Mirarea-n trup mi se întinde
Şi sufletul îmi e de foc.
Aştept să mai treacă timpul
Compresat precum o undă
Şi împrejur să se scurgă
Din suflet precum nisipul.