Un pas înainte

În sfârșit mi-am luat inima în dinți și mi-am comandat un microfon și alte chestii care îmi trebuiau pentru a putea face înregistrări audio. Din păcate, va trebui să mai aștept 3 zile pentru că site-ul (probabil persoana care procesează comenzile) este în concediu. Cred că voi fi cu răbdarea la pământ zilele astea, dar voi încerca să nu mă gândesc la asta.

Concluzia: în curând voi publica o nouă piesă după vreo 4 ani de pauză!

Sentiment

ce mai zici tu dragă ploaie

nu te-am mai văzut de mult

mi-ai adus stropi in odaie

și de-asta am să te

las cu fereastra deschisă

să m-asculți cum eu te-ascult

că de tine am dus lipsă

și de-asta am să te

iau din plin pe-ncălțăminte

cu noroi și ce mai ai

până n-o să te mai țin minte

ploaie ești gata de

ce mai stai