mi-am zis să scriu câteva versuri
înainte de culcare
să nu se sufoce în pernă
să nu se rătăcească în vreun vis
e cel mai bun mod
pentru a le controla
fără să le mutilez
Nu vreau să schimb lumea, vreau doar s-o povestesc!
mi-am zis să scriu câteva versuri
înainte de culcare
să nu se sufoce în pernă
să nu se rătăcească în vreun vis
e cel mai bun mod
pentru a le controla
fără să le mutilez
îmi place să îi ascult tăcerea
când ea stă singură cu tăcerea mea
tăcerile noastre dansează sincron
și spun mai multe lucruri decât am putea noi vreodată
ele sunt și pictori și sculptori
printre altele
dar cel mai mult ne place
că tăcerile noastre cântă
metal
În sfârșit mi-am luat inima în dinți și mi-am comandat un microfon și alte chestii care îmi trebuiau pentru a putea face înregistrări audio. Din păcate, va trebui să mai aștept 3 zile pentru că site-ul (probabil persoana care procesează comenzile) este în concediu. Cred că voi fi cu răbdarea la pământ zilele astea, dar voi încerca să nu mă gândesc la asta.
Concluzia: în curând voi publica o nouă piesă după vreo 4 ani de pauză!
ce mai zici tu dragă ploaie
nu te-am mai văzut de mult
mi-ai adus stropi in odaie
și de-asta am să te
las cu fereastra deschisă
să m-asculți cum eu te-ascult
că de tine am dus lipsă
și de-asta am să te
iau din plin pe-ncălțăminte
cu noroi și ce mai ai
până n-o să te mai țin minte
ploaie ești gata de
ce mai stai
hai să mai schimbăm o vorbă
până nu se învechesc
de tot
beciul meu de cuvinte
e plin de borcane de compot
și dulcețuri aromate
vino gustă din toate
hai să schimbăm rețete
că vine iarna
și trebuie s-avem pentru nepoți