Omul nostru MMC tocmai a lansat pe sticlă primul lui clip. Acesta prezintă piesa Oglinda, de pe albumul Concret și este realizat de KEKE. Vizionare plăcută!
[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=4a1AiWus634]
Autor: Ștefan Trepăduș
Revenire
Mânjesc din nou foi cu iubire
Pentru cea nou apărută
Să readuc în simțire
Nu doar inima-mi pierdută
Două suflete gingașe
Ce se completează-n cercuri
Pe-ale buzei covorașe
Scăpând inima de grețuri
Am să prind rapid curaj
Numele a-ți pronunța
Ne-nvelim în ambalaj
…
Aur sufletesc
Priviri intimidatoare
Tu lansezi, eu mă feresc
Căci din suflet îmi doresc
Să-mi fi tămăduitoare
Unei inime bolnave
Care plânge lacrimi albe
Și suspine îngropate
În sughițuri colorate
De speranțe de întoarcere
Către adevărul meu.
Te iubesc, nu-ți pot da pace,
Pedepsi-m-ar Dumnezeu!
Dor de primăvară
Suntem în octombrie. Au trecut mai mult de trei luni de când am fost ucis psihic. Era vară. Acum e o zi ploioasă de toamnă. Și mie mi-e dor. Mi-e dor de ea…căci m-a schimbat total. Acum sunt doar eu, certându-mă cu conștiința. Sunt trist..aștept să vină cineva. Dar nu vine…
Toamna
E toamnă…frunzele sunt furate de vânt și dansează împreună cu diavolii fioroși ai trotuarelor. Un sentiment de vinovăție te încearcă atunci când pășești pe stradă. Ploi absurde îți mototolesc sufletul în absența îngerilor volatilizării. Puterea de a trece peste încă un anotimp scade, lăsându-te pradă falsei fericiri pe care crezi că o posezi. Credința că totul va fi bine îți dispare încet, ascunsă după vapori de deznădejde. Și totuși va fi…..