
Suntem pe internet, o chestie la fel de mare precum lumea, în care ori găsești imediat ceea ce te interesează (dacă ești dispus să cauți), ori, dacă nu cauți, poți sta fix lângă un lucru și să nu îl găsești. Internetul are și avantajul ăsta că te apreciază mai mult dacă ești original. Felul în care faci poze, clipuri video sau stilul în care scrii sunt ca o ștampilă pentru tine. Altfel cum te-ar recunoaște multitudinea de călători virtuali dacă ... Citește mai departe!
Categorie: idei
Meriți un dolar!
Eu credeam că guvernul României e zgârcit, dar să vezi peste ce informație am dat! De fapt nu eu, ci Cristian Florea cu al său #casăștiți . Este vorba de site-ul http://www.worldometers.info/ro/ , conform căruia, la nivel mondial, guvernele lumii cheltuie (în medie) aproximativ un dolar de persoană pentru asistență medicală și sub un dolar de persoană pentru educație. Nu știu cât de precis e site-ul, însă pe baza acelor informații se pot trage multe concluzii, pe care le las ... Citește mai departe!
Când cafeaua te repară
Tu te-ai simțit vreodată stricat? Ai simțit că fiecare mână, respectiv picior vrea să fugă într-o direcție diferită? Așa mă simt eu de câteva zile și, uneori, chiar nopți. Nu vă doresc să aveți parte de așa ceva, însă, dacă se întâmplă, eu am un mic refugiu pe care vreau să vi-l spun și vouă.
Sunt două momente în zi când uit de această problemă. Două momente când sângele își pune casca de pilot de curse și gonește prin vene, ... Citește mai departe!
Pate Ciomegi
O companie producătoare de pate foarte cunoscută în țara noastră mi-a cerut să scriu câteva cuvinte despre ei. Au lansat câteva produse noi (nu mi le-au dat să le testez, p(o)ate data viitoare 🙂 ), dar am să vi le înșir aici și vedem după ce-o mai fi.

Noile produse de la pate Ciomegi:
Pate-ul cu gust puternic de ficat de porc bătut cu parul.
Pate-ul cu gust fin din ficat de porc bătut cu lanțul.
Pate-ul BIO sau ECO ... Citește mai departe!
Scule plimbate
Voi știți ce este o teslă? Bunicii mei o foloseau la bătutul și scosul cuielor. Am citit recent pe internet că unii pot sculpta foarte frumos cu această unealtă.
Vreau și eu una, dar din cu totul alte motive. Vreau să o expun. Ori în fața casei, ori în garaj. Să zâmbesc de fiecare dată când o văd. Când intru dimineața în garaj să o privesc două minute și apoi să plec cu ea la drum. Da, cu Tesla.
