Pe aleea umbrită

Ziua de azi mi-a amintit de cum au fost verile mele de după terminarea liceului. Mă trezeam undeva pe la ora prânzului. Luam micul dejun. Apoi mă întindeam după umbră ca păturile iarna. De cele mai multe ori nu o găseam. Și nu aveam mai nimic de făcut. Poate unora le plac astfel de situații, mie nu. Eu și când nu fac nimic trebuie să fac ceva. Uneori mă întindeam pe spate sau pe burtă și meditam la orice prostie ... Citește mai departe!

Toată viața

am pus sprânceană peste sprânceană

să nu fiu orbit de cunoaștere

mi-am ascuns inima departe

să nu mă omoare adevărul

am închis timpul în ceasuri

asta nu prea a funcționat

el tot râde la noi

acum purtăm haine peste piele

să nu se vadă cât suntem de vulnerabili

totuși unii oameni își iau viața

și rămân fără ea

Electronice cu simțul umorului

Doar ce reușisem să îmi aduc laptop-ul la o stare fragilă de funcționare și mă gândeam ce să fac cu restul de bani pe care (încă nu) îi mai am. Așa că telefonul s-a hotărât să nu stea degeaba și să pună el ceva la cale. A început blocându-și butonul Power și astfel repornind și oprindu-se la infinit. Mie nu mi s-a părut amuzant, dar cine știe cum gândește un smartphone? La un moment dat s-a oprit din bootloop, ... Citește mai departe!