Fundamentul blogului III

Acum știu ce-i dragostea:
Un șir de amintiri plăcute
Atunci când nu mai ești cu ea
Și nimeni nu te mai aude.

Arde-n tine-un foc mocnit
Pentru dragostea pierdută
Și-așteaptă să fie trezit
În alt timp sau niciodată.

Căci nu știi ce-aduce timpul
Ce-acum întristează chipul.
N-ai să știi ce-i fericirea
De nu trăiești dezamăgirea.

Și de-ar fi să se întoarcă
(Toți ne dorim acest lucru),
Sunt sigur c-are să te facă
Ca-nainte să te bucuri.

*Timp*

Timpul, acest șarpe fără colți și fără coadă care totuși mușcă…se târăște când mai repede, când mai încet. Trece timpul! Am optsprezece ani! Nu mai sunt copil, nu, mă îndrept rapid către maturitate. Aș vrea ca timpul să stea pe loc acum…dar nu aș vrea. Nu sunt sigur. Acum e bine!…pe viitor poate va fi și mai bine. Îmi rezerv dreptul să-mi iubesc viața!!

Play/stop button

Ideea aceasta este a unui prieten, eu doar am exagerat-o puţin:
În curând va trebui să formăm o expediţie, căci trebuie să descoperim ceva nou. Cum ar fi să ai tot timpul la dispoziţia ta? Ştiu că mulţi dintre voi vă confruntaţi cu el. În urmă cu mult timp am citit într-un almanah că, dacă putem schimba câmpul magnetic al Pământului, am putea modifica timpul în favoarea noastră. Acest lucru se poate face într-un singur loc: cât mai aproape de ... Citește mai departe!