
E tot mai aproape perioada aia în care mănânci de toate peste tot pe unde te duci, în special prăjituri, fursecuri și cozonaci. Și chiar dacă te întorci sătul din deplasare, nu poți refuza o porție de campion din extraordinar de gustoasa friptură de porc pentru care ai stat mult după miezul nopții ca să te asiguri că iese mai bună decât la MasterChef. Pentru perioada asta ai încuiat cântarul în debara, iar celor care îți spun că te-ai îngrășat ... Citește mai departe!
Categorie: idei
Decât să te plictisești, mai bine citești ce-am mai scris! :D
E dumincă seara, momentul ăla când toți oamenii se relaxează împreună cu familia sau prietenii. Pentru cei care, însă, preferă să citească bloguri sau nu au altceva mai plăcut de făcut… nu am scris nimic. Dar am selectat câteva chestii pe care le-am scris mai demult sau pe celelalte bloguri ale mele și sper ca aceste articole să vă țină de urât până veți hotărî să încheiați ziua.
Am aflat secretul descoperirii făcute de NASA pe Pluto! E posibil ... Citește mai departe!
Blogger-ului îi stă bine cu scrisul
Mai devreme am vorbit cu un prieten care a plecat să muncească „afară” de bine ce îi era aici. Îmi spunea că nu prea mai are timp și voia să îl ajut eu cu un blog ceva mai nou. Ca și mine, băiatul ăsta are o grămadă de idei și, din diverse motive (pe care le înțeleg perfect), nu le poate pune în aplicare. I-am spus că momentan nu am nicio idee, dar dacă îmi trece ceva prin minte (și ... Citește mai departe!
Fiți calmi și ascultați-l pe Moise Guran!
https://unpoetpierdut.ro/wp-content/uploads/2015/12/keep-calm-guran.jpg?w=450
Doar ce m-am întors de la o șezătoare a bârfitoarelor din sat (cică e oraș), pardon, de la medicul de familie, unde am mers să iau o adeveronță pentru una dintre surorile mele. În sala de așteptare, două dintre femeile prezente, destul de depărtate ca vârstă una de cealaltă, au pornit a pune țara la cale. Până la urmă, ce lucru mai bun de făcut există când aștepți să intri la medic? Și au luat la țintă deja amărâtul... Citește mai departe!
S-a pierdut un buletin
Și eu alerg după identitate, nu-i vorba de acte, frate
Multiple personalități, dar sunt toate sugrumate; poate
Nu știu cine sunt sau nu exist în realitate. Haide
Să ne regăsim în cele mai frumoase fapte!
Că stăm prea puțin pe-aici, într-o lume de pitici
Nu-i Albă ca Zăpadă să ne trimită la servici;
Ce zici? Până și vorbele ne sunt furate
Hoția e singurul lucru care ne dă identitate.
Dar nu asta am vrut să spun, că noi nu mergem ... Citește mai departe!