mi-am stins stelele pe limbă
și s-a fãcut ziuă
priveam dincolo de golul lăsat de tine
spațiu-timpul era indecis dacă să mă mai urmeze
mă autodistrug
prin expansiune astrală
Nu vreau să schimb lumea, vreau doar s-o povestesc!
mi-am stins stelele pe limbă
și s-a fãcut ziuă
priveam dincolo de golul lăsat de tine
spațiu-timpul era indecis dacă să mă mai urmeze
mă autodistrug
prin expansiune astrală
Căldura din sufletul familiei se revarsă peste masa de pomenire a bunicii noastre, decedată în urmă cu un an, în seara de 31 decembrie. Încă ne rugăm pentru sufletul celei care a avut întotdeauna grijă de noi și îi mulțumim pentru tot.
Tot astăzi este și ziua de Sfântul Nicolae, ocazie cu care le doresc sănătate și pace în suflete celor care îi poartă numele!
Să păstrăm un moment de reculegere pentru bunica Rada! Dumnezeu să te aibă în pază!
Mi-am zis că acum doar dau click pe „articol nou” și las cuvintele să cadă singure, însă e mult mai greu decât credeam. Cum de alții au mereu ceva de spus? De ce mă obosesc eu să scriu ceva aiurea, când aș putea aștepta până îmi revine inspirația? De ce țin morțiș să vă plictisesc, în loc să păstrez tăcerea? …
Vă rog să îmi scuzați cuvintele de mai sus, sunt doar o frustrare de seară, care, ca și timpul, ... Citește mai departe!
Continuă să zâmbești! Izvorăști energie pentru trăirile mele. Altfel mi s-ar înnoda inima de coaste, nelăsându-mă să te respir. Nu te teme, ești regenerabilă! Iar conexiunea noastră imaterială e un perpetuum mobile.
m-am aruncat din vârful tunetului
cad înconjurat de puncte de suspensie
jos mă așteaptã plapuma de vise cu colți
mă văd în oglindă alergând de și înspre mine
cu copite de cal potcovite cu iluzii
la lovirea de mine se produce big bang
cântă big ben