Înțelege-mă!

cred că ura pornește din stomac
de asta unii oameni se îngrașă
și totuși nu e ăsta motivul
pentru care nu au loc de ceilalți
de ce le e așa de greu să înțeleagă
că toți suntem diferiți
și avem dorințe diferite
noi plecăm capul cu înțelegere și ascultare
ei îl ridică cu nepăsare și defăimare

Jos din pom!

visurile nu se conturează când închizi ochii

ci când îi deschizi

nu te minți

va fi extraordinar de greu

nopțile îți vor fi alături

zilele dușmani

poate nici nu va merita

dar nu-i așa n-ai cum să știi de acum

se spune că viitorul ți-l faci

dar nu a văzut nimeni globalizarea

când a coborât din copaci

Testul suprem

Sunt foarte curios dacă anumite persoane din exterior văd o oarecare rată de progres în ceea ce fac. Și, mai ales, oare ar fi cineva dispus să investească în ceea ce fac eu, atât în plan literar cât și muzical? Mă întreb asta deoarece de unul singur îmi este extraordinar de greu și  aș avea nevoie de un sponsor.

Ofer publicitate pe blog și în viitoarele melodii (în text sau artwork deocamdată) și aș vrea să primesc un laptop performant ... Citește mai departe!