cred că ura pornește din stomac
de asta unii oameni se îngrașă
și totuși nu e ăsta motivul
pentru care nu au loc de ceilalți
de ce le e așa de greu să înțeleagă
că toți suntem diferiți
și avem dorințe diferite
noi plecăm capul cu înțelegere și ascultare
ei îl ridică cu nepăsare și defăimare
Categorie: vara luminii negre
De azi mă pun pe treabă
Ia uite ce am primit! Sunt microfonul și mixerul meu! Am uitat să precizez pe celălalt blog, dar accept și colaborări. Mă găsești la flagel.comunist@gmail.com și pe Facebook Trepă .
Jos din pom!
visurile nu se conturează când închizi ochii
ci când îi deschizi
nu te minți
va fi extraordinar de greu
nopțile îți vor fi alături
zilele dușmani
poate nici nu va merita
dar nu-i așa n-ai cum să știi de acum
se spune că viitorul ți-l faci
dar nu a văzut nimeni globalizarea
când a coborât din copaci
Ce facem?
ne îngropăm cât mai adânc
pe dor ce trece
sărim către soare
și devenim mai scunzi
sau doar pare
nimic nu-i absolut pe lumea asta
iar noi nu știm la ce să ne raportăm
aportul nostru la o lume mai bună
oscilează în dreptul lui 0
Testul suprem
Sunt foarte curios dacă anumite persoane din exterior văd o oarecare rată de progres în ceea ce fac. Și, mai ales, oare ar fi cineva dispus să investească în ceea ce fac eu, atât în plan literar cât și muzical? Mă întreb asta deoarece de unul singur îmi este extraordinar de greu și aș avea nevoie de un sponsor.
Ofer publicitate pe blog și în viitoarele melodii (în text sau artwork deocamdată) și aș vrea să primesc un laptop performant ... Citește mai departe!