M-am distrat aşa de tare primind răspuns la a mea-ntrebare încât m-am hotărât să scriu acest lucru pe blog. Iată întrebarea mea:
-Sunt nebun dacă încă te mai iubesc??
(Şi, de parcă nu mi-aş fi putut da seama singur, răspunsul ei este)
-DA!! (probabil izbucnită într-o criză de râs isteric)
….partea bună e că acum comunicăm…xP
Autor: Ștefan Trepăduș
Naked dancers(finally, put clothes on)
-Wake up, dear! Wake up!
-What was that?! Where are the dancers?
-What dancers?!? Take it easy, I assume it was just a bad dream.
-A bad dream…
-Yes. Calm down and take this pill! You will feel better!
….(not) to be continued;)
Leapşa
Am preluat acest chestionar de la Ancutsa pentru că nu am mai avut aşa ceva pe blog până acum. Să încep!
1. Ai o poreclă?
Bineînţeles, colegii şi unii prieteni îmi spun Trepă, de la numele de familie Trepăduş. Alţi prieteni îmi spun Ari. Decât părinţii şi rudele îmi spun pe nume.
2. Unde locuieşti?
Călăraşi, România
3. Ce înălţime ai?
Habar nu am. Oricum, nu sunt prea înalt.
4. Ai zi onomastică?
Da. 27 decembrie (a.k.a a treia zi ... Citește mai departe!
To care or not to care?
Îmi spun mereu că până aici mi-a fost. Dar găsesc în mine o forţă ascunsă cu care trec mereu peste.
Cel mai greu e să treci peste indiferenţa oamenilor. Nu, nu e suficient să-i tratezi pe picior de egalitate! Trebuie să îţi pese!
Eu nu pot să zic că îmi pasă. Nu tot timpul. Doar de cele mai multe ori.
Ce înseamnă a îţi păsa de cineva? Înseamnă prin (ne)implicarea ta să îl/o ajuţi să îşi împlinească visele…
Adevărul din minciuni
Prin blogging am încercat să aduc oamenii mai aproape de ceea ce simt eu. Nu am reuşit. În schimb, i-am îndepărtat.
Le-am spus să mă urmeze, dar eu m-am abătut de la calea mea. Le-am spus ce gândeam, dar acum nu mai gândesc aşa.
Acum ei rătăcesc prin imaginaţia mea, încercând să mă găsească. Dar eu nu sunt acolo…
Eu sunt în spatele a ceea ce voi vedeţi: blogger, elev, etc; astea sunt doar faţete ale unei minţi încă neşlefuite.... Citește mai departe!