Să nu întârziem la nuntă!

nuntă

mi-a răsărit o stea pe umăr
a început să îmi șoptească ceva despre atitudine
eu zâmbeam mai puternic decât toți sorii de pe scaune
în timp ce îmi aranjam papionul
pocnind din degete până la culoarea potrivită
sacoul verde de măslin
era adus de porumbei ce purtau armuri
cântau florile din grădină
acompaniate de copaci ce au băut prea mult vin
lilieci în frac
ascundeau ceva la spate
buchete de ceapă se rezemau relaxate la intrare
păzeau evenimentul de gurile ... Citește mai departe!

Mai rapid, mai solid, mai spațios

Era și timpul să mai scriu câte ceva despre computer-e și aici, despre al meu chiar. Și nu am s-o fac dând detalii tehnice, cum fac pe Gadget4u.ro, ci am să povestesc mai lejer, ca toți cititorii mei să poată surprinde esențialul.

Am spus că nu intru în detalii tehnice, însă trebuie menționat măcar un lucru: calculatoarele noastre, fie că stau pe birou, fie că sunt laptop-uri, au o componentă fizică (pe care o poți atinge 😀 ) unde se ... Citește mai departe!

Diferența dintre muncă și distracție

E greu să ieși în evidență cu ceva în ziua de azi. Ai putea crede că e ușor, că te ajută internetul să plimbi informațiile dintr-o parte în alta, dar adevărul este că dacă nu știi măcar puțin în ce fel să lucrezi cu el, se poate întoarce împotriva ta. Este nevoie de foarte multă muncă și, o spun din proprie experiență, rezultatele sunt direct proporționale cu aceasta. Nu spun că aș fi avut eu cine știe ce rezultate până ... Citește mai departe!

Raiul e în grădina cu flori

E greu să scrii despre flori. Cine le poate înțelege într-atât încât să le împărtășească trăirile? E ca un concurs adresat apelor în care li se cere să fie stânci. Cam asta vor Spring SuperBlog 2016 și sponsorul acestei probe și, zău, asta am să încerc să le ofer!

Haideți să pornim într-o grădină imaginară! Una în care mirosuri felurite te amețesc precum băuturile făcute în Muntenia. Să pășim direct pe iarba care înconjoară diferite specii de flori, dintre ... Citește mai departe!

Toate vacanțele sunt speciale

Începând cu sâmbăta trecută am avut niște zile pline de stres și de nervi. Ceea ce nu este prea diferit de restul zilelor mele, doar că astea au fost ceva mai greu de suportat. Astăzi, până acum, a fost liniștită. Prea liniștită. Ceva nu e bine, dar nu vreau ca lucrurile să revină la normal. Nu la acest „normal”, ci la altul la care încă aspir.

Cred că am nevoie de o vacanță, una specială, în care să redescopăr ... Citește mai departe!