Nu am să scriu despre vreo teorie a conspirației mai nebună decât cel care a născocit-o. E duminică seara, momentul acela când unii dintre noi încă se mai odihnesc după ultima săptămână de muncă și înainte de următoarea. E momentul ăla când toți se adună lângă sobă/calorifer (chiar dacă sunt reci) și ascultă povești sau se uită la vreun documentar. Eu am ales varianta a doua din simplul motiv că nu am cu cine să stau la povești. Și ... Citește mai departe!
Categorie: altceva
Parte din familie
Mi-am făcut curaj să revin cu o porție de text despre mine, încurajat de penultima probă de la SuperBlog (pentru mine antepenultima, că încă nu am scris la precedenta). Propunerea e făcută de magazinul MarketOnline.ro și producătorul de electrocasnice profesionale Philips, care ne îndeamnă să scriem despre obiectul din casă de care nu ne putem lipsi. Exact la fix, căci, din coincidență, („Dar cine mai crede în coincidențe? treziți-vă, oameni buni!” cum spun cei de la Sector 7) ... Citește mai departe!
Înapoi pe planeta Brânză
–Toni, mi-e foame! spuse juniorul.
-Imediat îți dau o bucată din cea mai bună brânză.
…
-Juniorule, nu găsesc brânza! Ce ne facem?
-Apelăm la prieteni, ca întotdeauna, ca să ne ajute s-o găsim! Dar pe cine să sunăm?
-Pe cei care ne-au ajutat și ultima oară când am avut probleme cu brânza. Îl vom suna pe Doctor!!
-Este atât de grav?
-Da, tinere!
Cabina albastră apare cu zgomotul ei distinctiv și din ea iese Doctorul ... Citește mai departe!
Mai folosește cineva platforme de afiliere?
Nu-mi vine să cred cât de încet sunt uneori! Scriu despre subiecte despre care alții au scris de mult sau care nu mai sunt de actualitate. Azi vreau să scriu puțin despre programele de afiliere. Pentru mine nu sunt ceva nou, însă probabil nici pentru voi. Este vorba de acele site-uri care, accesate printr-un anumit link de pe blogul tău (sau al meu), îți (îmi) aduc o parte procentuală din prețul fiecărui produs cumpărat de altcineva prin acel link. ... Citește mai departe!
Ne vedem la anul!

Azi m-am plictisit, n-am avut chef de nimic,
Nici măcar să scriu și-asta-i grav. Știi ce zic?
Deși-a fost cald afară, poate ultima zi de toamnă,
Am lăsat-o să plece ca o adevărată doamnă.
Fără s-o urmăresc, fără să mă-ntorc spre ea,
Că știam unde e, parfumul Deeply Yours de gol o dădea!
Și nu-mi părea rău, decât în felu-n care
Știam c-acum urmează iarna îngrozitoare.
Am mai rămas o clipă, doar să păzesc drumul
Și să las în voie ... Citește mai departe!