Voi mai știți reclama aia la un deodorant halucinogen? Da, la Old Spice mă refer. Cu omul ăla care într-un moment era călare pe cal, cu spatele (edit: am căutat reclama și nu este cu spatele 😀 ), în următorul era în baie pe bicicletă, iar apoi ne spunea că vorbește limba română (adică recunoștea că este român, deci duce lipsă de atenție). Dacă nu știi, despre asta vorbesc. Atunci când a început să ruleze pe tv eu am ... Citește mai departe!
Categorie: altceva
Cars of the People și Doctor Who
Se pare că nu mi-am revenit complet după weekend. Capul mi-e tot gol de parcă ideile au ieșit prin vreun pasaj secret. Mă servesc cu rămășițe. Neîncălzite. Iar atunci când am o poftă uitată parcă de mult, mai văd un serial. Nu că lung-metrajele m-ar plictisi, însă nu am curaj să le dau play. Așa că am să vă servesc și vouă o porție, rece, din serialele cu care mă hrănesc de două zile.
Cred ... Citește mai departe!
3 metode pentru a crea (și iarna) conținut pe Facebook
În ultimele trei zile Facebook-ul a fost înghețat. Nu mă refer la faptul că nu ar fi funcționat, ci la faptul că nu prea vedeai pe nimeni să posteze ceva, măcar câteva gânduri, nici pomeneală de chestii interesante. Abia astăzi, când am făcut o plimbare mai lungă, am corelat observațiile din ultimele zile cu temperaturile din numere formate din două cifre sub zero grade. Toți sunt înghețați! Așa că m-am gândit la câteva metode pentru a dezgheța populația internetului ... Citește mai departe!
Fumător Euro 6
România chiar știe să îndrepte lucrurile, iar decizia pe care tocmai a luat-o poate avea efecte la nivelul întregii Uniuni Europene.
Mulți cetățeni au rămas profund îngrijorați de faptul că Volkswagen a fost prins trișând testele de poluare și că va încerca să repare mașinile suspecte de acest viciu. Unii dintre ei s-au arătat chiar contrariați de faptul că nu vor mai putea inhala aerul combinat cu diverse noxe eliminate de motoarele mașinilor germane.
Așa că țara noastră a ... Citește mai departe!
Decât să te plictisești, mai bine citești ce-am mai scris! :D
E dumincă seara, momentul ăla când toți oamenii se relaxează împreună cu familia sau prietenii. Pentru cei care, însă, preferă să citească bloguri sau nu au altceva mai plăcut de făcut… nu am scris nimic. Dar am selectat câteva chestii pe care le-am scris mai demult sau pe celelalte bloguri ale mele și sper ca aceste articole să vă țină de urât până veți hotărî să încheiați ziua.
Am aflat secretul descoperirii făcute de NASA pe Pluto! E posibil ... Citește mai departe!