Toate vacanțele sunt speciale

Începând cu sâmbăta trecută am avut niște zile pline de stres și de nervi. Ceea ce nu este prea diferit de restul zilelor mele, doar că astea au fost ceva mai greu de suportat. Astăzi, până acum, a fost liniștită. Prea liniștită. Ceva nu e bine, dar nu vreau ca lucrurile să revină la normal. Nu la acest „normal”, ci la altul la care încă aspir.

Cred că am nevoie de o vacanță, una specială, în care să redescopăr ... Citește mai departe!

Nu mai ucideți poezia!

nu îi fura trusa de farduri
cu care călătorește prin gropi
fără de care
nu ar putea păși

nu îi fura zâmbetul de sticlă
îl va pune pe cel de fier
cel care doare în carne
nu în suflet

nu îi mai da haine
îi place să meargă goală
așa cum a fost născută
designer-ii ar urâți-o

nu trage poezia din priză
azi prin cabluri respiră
se înmulțește
și nu moare

nu îi tăiați internetul
locul unde se joacă cu ... Citește mai departe!

Vreau o mașină cool!

Acest articol este scris pentru Spring SuperBlog 2016 și ar trebui să fie despre mașini. De ce spun că „ar trebui”? Pentru că, deși mai știu și eu câte ceva despre domeniul auto, este foarte greu să vorbești despre asta din postura de doritor. Așa este, eu nu am mașină, însă îmi doresc foarte mult una!

În zilele când sunt realist îmi imaginez că aș fi la volanul unei Dacii Logan 2, care să nu fie echipată cu motorul cel ... Citește mai departe!

eMag își bate joc de noi!

Oamenii care au site-uri sau bloguri foarte citite folosesc sistemul de afiliere Profitshare pentru a își monetiza activitatea din online sau pentru a își rotunji veniturile pe care le au din alte părți. Acest sistem constă în publicarea unor link-uri speciale în articolele lor (sau postări pe Facebook) care le arată celor care au făcut programul, dar și magazinelor implicate, ce persoană a văndut și ce produse, recompensând-o cu o anumită parte din prețul produsului.

Eu nu am niciodată un ... Citește mai departe!

Azi nu sting lumina

Din ce-am văzut pe ici, pe colo, astăzi e Ora Pământului, adică ziua aia în care stingem simbolic becurile și, eventual, alte aparate timp de o oră, în semn de respect pentru planeta pe care o populăm. De asemenea, azi e ziua aia de care uit în fiecare an și îmi amintesc doar în momentul respectiv pentru că văd la alții 😀 . Ca să vă arăt, totuși, că nu sunt ignorant la astfel de evenimente vă spun că ... Citește mai departe!