Două maratoane

Ai încercat vreodată să alergi la două maratoane în același timp? Probabil îmi vei răspunde că nu este posibil din punct de vedere fizic să te afli în două locuri simultan. Dar dacă nu este vorba de sensul convențional al cuvântului „maraton”? Dacă este mai mult ceva simbolic? Te întreb pentru că eu tocmai asta am să fac începând de azi!

Pentru că îmi place foarte mult să scriu, fie liber, fie pe o temă dată și pentru că îmi ... Citește mai departe!

Curățenia nu este amuzantă, dar este necesară!

Recunosc încă de la început că nu îmi place să fac curățenie! 😀 Este o activitate atât de plictisitoare încât aș prefera mai mult să îi desenez ochi unei pietre și să aștept să clipească. Dar nu pot lăsa toate aceste sarcini în grija mamei, mai ales că de multe ori ajung să nu mai găsesc lucruri (în general haine) sau să le găsesc într-un cu totul alt loc decât m-aș aștepta. Așa că o las pe ea să măture ... Citește mai departe!

Noi suntem mama poeziei

Poezia trebuie să se nască în fiecare zi. Chiar dacă în momente total diferite unele de altele, cu persoane de toate felurile, în locuri la care nu te aștepți și chiar în texte diferite. Peste tot este același dor. Același scop de a scrie cuvinte doar ca să fie. Pentru că aceste cuvinte nu vor clădi case sau blocuri, nu vor aduce oamenii mai repede dintr-un loc în altul; nici măcar nu le vor da haine (am fost și vom ... Citește mai departe!

Când sunt transmise cursele de ciclism pe Eurosport

În ultime zile am fost gripat. M-am simțit cel mai rău de mulți ani încoace, însă m-am tratat cu Fervex (de fapt m-am tratat cu zahăr, din cele 13 grame de substanță pe care le conține un pliculeț 11 grame sunt zahăr) și acum mă simt mai bine. Și pentru că boala mă avea la degetul ei mic nu am avut chef nici de televizor și nici de internet, după cum probabil ați observat.

Însă cum azi m-am simțit mult ... Citește mai departe!

Dacă eu aș face mașini

Ar fi niște povești pe roți. Dacă ai sta cu ele la o cafea nu te-ai plictisi o viață întreagă. Ți-ar strânge mâna ca cel mai bun prieten și te-ar scoate din cele mai mari noroaie în care te poate arunca viața. Ar glumi pe seama ta cu cea mai mare sinceritate posibilă.
Dacă eu aș face mașini nu le-ai cumpăra. Ai intra noaptea pe furiș, ai lua-o pe cea mai bună și ți-ai pierde urma împreună cu ea. Totuși ... Citește mai departe!